מנעולן בגבעתיים

מנעולים לא חדלים לפעול בוקר בהיר אחד. לעיתים מתקיימים סממנים מקדימים המתריעים על בעיה גדולה יותר מתקרבת. ננסה כאן להעלות את מודעות הקוראים לתקלות מטרימות המרמזות על צורך קרב בהחלפת מנעולים ישנים בחדשים יותר.

באם תבחרו להתעלם מאיתותי אזהרה אלו, אתם עלולים להימצא באמצע הלילה, או בערב חג, ללא מנעול, ותצטרכו להזמין מנעולן בגבעתיים בשעות או ימים שאינם מתאימים. הזמנת מנעולן בגבעתיים בבהילות עשויה גם לעלות לכם ביוקר רב. מסיבה זו, כדאי להיות ערים לאינדיקציות המורות על החלפת המנעול.

מתי להזמין מנעולן בגבעתיים – מצבים עליהם יש לתת את הדעת בהקדם

מנעולן בגבעתיים

  • ישנו קושי בהכנסת מפתח לחור המנעול – באם ישנו קושי להכניס את המפתח לחור המנעול – נתקע או מתקשה להיכנס באופן חלק, הזמינו מנעולן בגבעתיים שיאבחן בעיה אפשרי. ייתכן כי שימון הצילינדר והמנעול באמצעות שמן ייעודי למנעולים, עשוי לעזור, אולם אם הבעיה חוזרת ונשנית, אל תחשבו פעמיים – הזמינו מנעולן בגבעתיים.
  • נשבר המפתח – לעיתים, ניסיון להכניס את המפתח בכוח רב מידי, עשוי לשבור את המפתח בתוך המנעול, או את הצילינדר.
  • המפתח מוצא קושי רב להסתובב במנעול – כשם שמפתח לא נכנס בקלות, הוא עשוי גם לא להסתובב בקלות – נורת אזהרה נוספת הרומזת על הצורך להזמין מנעולן בגבעתיים לפתרון הבעיה.
  • חלודה – במקרה של מנעול חלוד, קרוב לוודאי יש להחליפו באחר. חלודה המצטברת במנעול אינה תופעה חריגה מידי, שהרי מנעולים חשופים לפגעי מזג אוויר, כדוגמת לחות וגשם, המזרזים תהליכי החלדה. מנעולן בגבעתיים מקצועי יוכל לעשות שימוש בחומרים מתאימים להסרת החלודה במנעול, או, לחילופין, להחליף את המנעול.
  • בלאי – ייתכן קיום של בלאי המצטבר על מנעול עם השנים. לא ניתן לעשות דבר כנגד בלאי טבעי – תוצאה של הזדקנות המנעול; מסיבה זו, הבחירה החכמה תהיה להזמין מנעול שיחליף את המנעול בחדש. מנעול חדש ואיכותי ישיב לכם את תחושת הביטחון שאבדה או התערערה לאחר פריצה, זאת מאחר שאף אחד אינו מחזיק במפתח מועתק או משוכפל לדירתכם.

באם איבדתם מפתח (גם אם קיים מפתח רזרבי אותו אתם שומרים היכנשהו), לא כדאי להסתכן במצב בו מישהו עשוי לזמום על שימוש במפתח הזה לטובתו.

בדקו כראוי אודות המנעול שיגיע לבצע החלפת מנעולים בביתכם, שהרי קיימים, לצערנו, גם נוכלים ומתחזים בשוק הקטן של מנעולנות.

טרם הזמנת מנעולן בגבעתיים – נקטו מספר צעדים

  • היו מודעים לאפשרות פריצה לביתכם – מודעות שכזו תגביר תשומת לב וערנות מצדכם.
  • התקינו מנעול איכותי עם בקרת שכפול, דבר שימנע שכפול של המפתח ללא הכרטיס המיועד לו. מנעולן בגבעתיים מוסמך מומחה יתקין עבורכם מנעול כזה ויסביר לכם כיצד להשתמש בו.
  • בכל עת בה אתם מחוץ לבית, דאגו שהתריסים והחלונות יהיה סגורים (בחלונות שאינם מסורגים). בנוסף, דאגו לנעילת דלתות אחוריות וקדמיות. כן, זכרו לבדוק שהידית נעלו, בצאתכם. בבתים עם דלתות או חלונות הזזה, רצוי להתקין בריח למניעת פתיחה מבחוץ.
  • גם כאשר אתם נוכחים בבית, רצוי שתקפידו על נעילה או סגירת הדלת באמצעות בריח עליון. קיימים גנבים אמיצים מספיק, העוברים דלת אחרי דלת בבנייני מגורים, תוך שהם בוחנים איזו מהן נפתחת, תוך שהם מנסים להיכנס ולקחת מה שהם יכולים; תמיד יוכלו להתנצל ולטעון שטעו בבית. לעיתים הם נוקשים בכוונה, כבדיקת נוכחות, ורק אז בודקים את הידית.
  • בצאתכם מהבית, דאגו להותיר רדיו או אור דולקים; זה עשוי לגרום לגנוב פוטנציאלי לחשוש שמה מישהו נמצא בבית. בדומה לכך, באם אתם נעדרים מביתכם לזמן ממושך, בקשו משכן קרוב לאסוף את תכולת תיבת הדואר.

מנעולן בגבעתיים יגיע אליכם ויפתור כל בעיה.