פתיחת דלת טרוקה

אולי כבר הייתם במצב הזה ואולי לא; פתיחת דלת טרוקה ללא מפתח  היא הסיטואציה הלא-מועדפת, אך המאפשרת טיפול קל יחסית – במצב זה, הדלת סגורה באמצעות הלשונית בלבד, דבר המקל על פריצת הדלת ללא נזק. בישראל קיימות שני סוגי ידיות לדלתות – ידית חופשית וידית קבועה, כאשר את הידית הקבועה לא ניתן להזיז מבחוץ, מה שמאפשר פתיחה מבחוץ רק עם מפתח, בעוד הידית החופשית מאפשרת פתיחת הדלת מחוץ לבית.

הדלתות שאינן מאפשרות פתיחה מבחוץ ללא מפתח אכן מצריכות חשיבה מראש, טרם יוצאים מהבית גם לרגע קט, ללא מפתח, מחשש שהדלת תיטרק (ואז יעלה צורך לטרטר בן משפחה המחזיק במפתח נוסף לדירה). ייתכן שאנשים מסוימים ייראו חיסרון בכך שבדלת עם ידית קבועה, הם חייבים בכל פעם שדופקים בדלת, לקום ולפתח אותה לאורחים, שהרי אלו לא יוכלו לפתוח את הדלת בכוחות עצמם ולהיכנס לדירה.

אולם מה יתרונותיה של ידית קבועה?

ידית קבועה תבטיח שגם במידה שלא נעלנו את הדלת, הרי שהיא תיוותר סגורה ולא תאפשר פתיחה שלה מצידה החיצוני – דבר המגביר את תחושת הביטחון. ידית קבועה טובה למבוגרים העשויים לעיתים לשכוח לנעול כנ"ל עבור בעלי דירות מפוצלות ושכורות, שהרי היא מבטיחה נעילה גם ללא שימוש במפתח.

דלת טרוקה, בעיקר באם ישנם בבית ילדים קטנים, מחייבת קריאה למנעולן מומחה, שידע לתפעל בעיית קלת טרוקה, במיומנות ובמקצועיות. ישנם אנשים שינסו לטפל בבעיה בכוחות עצמם, ותוך כך מסכנים את שלומם ואת טיב הדלת. ניסיון עצמאי לתקן דלת טרוקה עשוי להשתבש, ובסופו של דבר לגרום לנו לשלם הרבה יותר מכפי שהיינו משלמים לו היינו פשט מזמינים מנעולן שיטפל בבעיה בקלות, תוך שימוש בכלים מקצועיים ויישום שיטות אותן למד.

פתיחת דלת טרוקה

כיצד להימנע מדלת טרוקה

לעיתים ישנם מצבי לחץ, בהם אנו ממהרים לצאת מהבית, ואנו עושים זאת תוך טריקה דלת, כשהמפתח לא עלינו! ייתכן. תוכלו לבצע בעצמכם פריצה של דלת טרוקה, זאת על אף שאיננו ממליצים לבצע זאת, באמצעות מספריים ובקבוק פלסטיק פשוט (חיפוש מהיר ביוטיב יוביל אתכם לקטעי וידאו רלבנטיים שילמדוכם כיצד לעשות זאת).

פתרון דלת טרוקה – מנעול פרפר

מנעול פרפר הינו מנעול שבצידו השני מצוי מפתח (במקום שקע להכנסת מפתח). עבור בעלי בית עם דלת של מנעול פרפר, מומלץ להפקיד בידיהם של שכנים, או אלו עליהם אנו סומכים ומתגוררים בקרבת מקום, שכפול של המפתח, לכל מקרה שעשוי להתרחש.

החלפה מידית קבועה לידית חופשית

גם במידה שעברנו דירה וגילינו שהדלת היא בעלת ידית קבועה, או שזה פשוט מרגיש לנו נכון להחליפה, נוכל תמיד לקרוא למנעולן שיבצע את ההחלפה לידית נעה, או לבצע זאת בעצמנו: נרכוש ידית נעה, נפרק את פלטות הדלת ונשחרר את הברגים, נסיר את הידית הקבועה ובמקומה נרכיב ידית נעה.

הבדלים ריאליים בין דלת טרוקה לדלת נעולה

עבור אלו שבטחון הבית חשוב להם, חיוני להבין את ההבדלה הקיים בין דלת טרוקה לדלת נעולה. עם דלת נעולה, נעשה שימוש בסיבוב המנעול שבצילינדר, זאת בעוד דלת טרוקה אינה נעולה, אולם לא ניתנת לפתיחה מבחוץ ללא המפתח.

כיצד נוכל להיחלץ ממקרי ביש של נעילה מחוץ לבית?

אל חשש, דלת טרוקה קיימת כבר שנים, ואתם בוודאי אינכם הראשונים שמזדקקים לשירותיו של מנעולן מקצועי. אדם זה יהיה מצויד כראוי בכדי לטפל בבעיה תוך הפגנת בקיאות רבה, והגעה לפיתרון המיוחל.כאמור, אין זה מומלץ לטפל בכך לבד, שהרי עשוי להיגרם נזק רב יותר, שבסופו של דבר יעלה יותר מהזמנת מנעולן מקצועי.