איך שומרים על הצילינדר בדלת הכניסה

הרבה אנשים מתבלבלים בין צילינדר למנעול, למעשה מדובר בשני מנגנונים המשלימים האחד את השני. המנעול למעשה נחשב לבית ובתוכו מותקן הצילינדר המבצע בפועל את פעול הנעילה. בסופו של דבר מי שאחראי על פעולת הסגירה והפתיחה של הדלת – הוא הצילינדר. למעשה כאשר פורץ מנסה לפרוץ את דלת הבית הוא פורץ את הצילינדר וכך נכנס לבית ומסיבה זאת רצוי לשמור היטב על צילינדר תקין.

מהו תפקידו של הצילינדר?

במקרה שהנכם רוכשים דלת חדשה, על מנת לבטח את ביתכם בצורה הבטוחה ביותר המקום בו מומלץ להשקיע הוא בצילינדר. מדובר באלמנט חשוב ביותר בדלת ותפקידו העיקרי הוא למנוע פריצות. ככל שהצילינדר יהיה חזק יותר ואיכותי, יהיה על הפורץ קושי רב לפרוץ את דלת ביתכם. כיום קיימים בשוק מגוון רב של צילינדרים כאשר חלקם מיועדים לדלתות פנים וחלקם מיועדים לדלתות ראשיות של הכניסה לבית. ההבדל העיקרי בניהם הוא – רמת הקושי לפרוץ את הדלת ובחוזק של אותו צילינדר.

סוגים שונים של צילינדרים

ישנם סוגים שונים של צילינדרים המתאימים לצרכים שונים. אם הנכם שוקלים להחליף צילינדר או לרכוש צילינדר חדש, רצוי להתייעץ עם בעל מקצוע אשר לו ניסיון רב בתחום. את הצילינדר מומלץ שלא לנסות להרכיב לבד, מה שיכול לגרום לסיבוך בעת ההרכבה, ואף לנזק ממשי לדלת עצמה. לכן, כדאי לעזר במנעולן מקצועי ומיומן שיתאים לכם את הצילינדר המתאים לכם ביותר ואף ירכיב אותו במקצועיות רבה.

אך לשמור על הצילינדר?

הצילינדר הוא בפועל מגן עליכם מפני פריצה ולכן יש לשמר אותו היטב בכדי שלא ישחק עם השנים. מומלץ לשמן אותו מידי פעם על ידי תרסיס שמן מיוחד המיועד למטרה זו. טרם בחירת התרסיס, יש להתייעץ עם איש מקצוע המבין בתחום המנעולים אשר ימליץ לכם על התרסיס הטוב ביותר בהתאם לסוג הצילינדר. מעבר לכך, אם הנכם מרגישים כי מפתח הבית אינו פותח את הדלת בקלות וישנו קושי בפתיחת הדלת, אל תמתינו למקרה חירום והזמינו מבעוד מועד בעל מנעולן מקצועי שיתקן את הצילינדר או יחליף אותו לחדש.

צילנדר בדלת כניסה

התאמת הצילינדר

התאמת הצילינדר צריכה להיות התאמה על פי השימוש בדלת עצמה, לדוגמא – למקומות בהם ישנה תדירות שימוש נמוכה בדלת, או מקומות בהם צריך פתרון נעילה זמני בלבד, ניתן לבחור ברמות צילינדרים פשוטים. אך למקומות כמו דלת כניסה למשרד או לדלת הראשית של הבית, מומלץ לרכוש צילינדר חזק מחברה מובילה. בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם מנעולן אשר יתאים לכם את הצילינדר המתאים ביותר לפי השימוש בדלת.

מחירי צלינדרים

כיום קיימים בשוק מגוון רב של צילינדרים חלקם איכותיים וחלקם פחות. מחיר צילינדר פשוט יכול לנוע סביב מחירים – 100-200 ₪. כולל התקנה. אך ישנם צילינדרים חזקים ועמידים יותר אשר מחירם ינוע בין – 250-350 ₪ ואף יותר. יש לקחת בחשבון שצילינדרים יקרים לא תמיד נועדו להחזיק זמן רב ומשך חייהם לעיתים אף קצר יותר, רוב המנעולנים יעדיפו לא להתקין צילינדרים יקרים במיוחד מכיוון שעלות השכפול של כל מפתח עשויה להיות באופן יחסי גבוהה למרות שעלות הצילינדר נמוכה ביחס לעלות שכפול המפתח.